Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - :: Jaka belarka jest najlepsza?????

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - Strona Główna » Mechanizacja » Maszyny rolnicze » Jaka belarka jest najlepsza?????

Jaka belarka jest najlepsza?????
Autor Wiadomość

krzychu112
czytelnik


Dołączył: 29 Maj 2008
Posty: 1
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 0/9
 0%
Wysłany: 2008-05-29, 20:35   Jaka belarka jest najlepsza?????

Mam dylemat chcę kupić belarkę i nie wiem na jaką się zdecydować:
PASOWĄ
WAŁKOWA
ŁAŃCUCHOWA
Piszcie która jest najlepsza i dlaczego?????I jeszcze jakie są minusy....
   
 
 

mateuszw23
[Usunięty]

Poziom: 0

HP: 0/0
 0%
MP: 0/0
 0%
EXP: 0/0
 100%
Wysłany: 2008-09-22, 19:40   Re: Jaka belarka jest najlepsza?????

krzychu112 napisał/a:
Mam dylemat chcę kupić belarkę i nie wiem na jaką się zdecydować:
PASOWĄ
WAŁKOWA
ŁAŃCUCHOWA
Piszcie która jest najlepsza i dlaczego?????I jeszcze jakie są minusy....


tylko nie pasowa;/ ...sa poprostu jakies niedopracowane. i U nas w okolicy lubia sie czesto palic....doszczetnie.
   
 
 

Derick 
debiutant


Pomógł: 3 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 38
Poziom: 4

HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 11/11
 100%
Wysłany: 2008-10-28, 02:02   

W mojej okolicy pasowe ciesza sie dobra opinia a to za sprawa tego , ze ubicie materialu nastepuje od samego rdzenia beli . Niestety , slyszalem i ja o spaleniu sie pasowki i nowego ciagnika , ktory z nia wspolpracowal . Ja kupilem nowa na te zniwa z metalfachu - walcowa . Zrobilem ok 1700 bel i jestem z niej zadowolony . Koledze taka sama jak moja - tez nowa zapalila sie . Dodam tylko , ze ignorowal przez kilka dni pracujac nia przerazliwe piszczenie - a zrobil to z premedytacja zamykajac tylne okno w dzwiekochlonnej kabinie ciagnika . Prawdopodobienstwo zapalenia sie przy kazdej jest jednakowe bo w kazdej moze nawalic lozysko lub walek od podajnika sie skrzywic przez obcy material . I kruciutko juz - polecam walcowa lub pasowa . Na lancuchowe krajowej produkcji niektorzy uzytkownicy bluznia az sie lyska i mowia "nigdy wiecej " ( poprzeczki sie przeginaja , lancuchy sie rozpinaja ) nie wspominajac juz o glosnej pracy .
   
 
 
 

gregor44 


Pomógł: 33 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 528
Poziom: 21

HP: 0/996
 0%
MP: 475/475
 100%
EXP: 10/56
 17%
Wysłany: 2008-10-28, 14:44   

Łańcuchowe to badziew :!: jak balot jest na ukończeniu i niedaiborze wejdzie większy zwitek siana to pręt jest wygięty i tłucze o obudowę :evil:
   
 
 

JoHnY_D 
bywalec


Pomógł: 2 razy
Wiek: 34
Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 68
Poziom: 7

HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 3/16
 18%
Wysłany: 2008-11-03, 12:50   

Potwierdzam zdanie co do łańcuchowych...dziadostwo najgorsze z możliwych... Następna będzie walcówka ;-)
   
 
 

Thierryy 
czytelnik


Wiek: 55
Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 8
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 7/9
 77%
Wysłany: 2008-11-10, 23:49   

Moje zdanie nastepujace:
:arrow: Pasowa- kup ja wtedy jezeli zalezy Ci na sianie itd. Slomy niepotrzeba tak sciskac(boldy i tak ciezkie na zwyklej lancuchowej),zreszta scisnieta slome i tak rozwlai sznurek... Dla mnie bezsens jezeli nie posiadasz bydla.
:arrow: Walcowa- do tej jako jedynej nie mam przekonania... Sasiad kupil ostatnio Claasa i.... Ogolem dobra ale, jezeli nie dognieciesz bołd na 100% po prostu nie okrecisz sznurka. Walki nie beda mialy wystarczajacego tarcia i nie obroca boldy. Dla mnie lipa i szybko sie grzeje(sila rzeczy).
:arrow: Lancuchowa- mimo pozorow dla mnie najlepsza. Prymitywne zawsze bywa najlepsze. Gdyby sie nie sprawdzala nie produkowaliby jej juz tyle lat(a to przecierz pierwszy typ prasy). Bold nie trzeba dogniatac na 100%, bo i tak sie kreca, mozna rownież dogniesc bolde(uwazam ze wystarczajaco mocno). Po prostu nie szczedz na firme, bo jezeli kupisz jakas nowa za 30tys to tez nic z niej nie bd pozytku.

Ogolem rzeczy jestem za lancuchowa. Ja bym bralt ta. Jezli kupisz jakas lepsza firme nie porzalujesz.
   
 
 

rafalfalk1 


Pomógł: 39 razy
Wiek: 42
Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 519
Poziom: 21

HP: 0/996
 0%
MP: 475/475
 100%
EXP: 1/56
 1%
Wysłany: 2008-11-11, 06:26   

kupiłem prasę walcową deutz-fahr 120#120.wada że wąski podbieracz ale po bizonie słomę zbierze.nigdy się nie zdarzyło by balot nie chciał się kręcic.to zależy jaki jest stan walców.a prasy metal fach są dobre i do .d.... .to zależy jaka ci się trafi.
   
 
 
 

boos 
czytelnik


Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 3
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 2/9
 22%
Wysłany: 2008-11-21, 20:02   Re: Jaka belarka jest najlepsza?????

krzychu112 napisał/a:
Mam dylemat chcę kupić belarkę i nie wiem na jaką się zdecydować:
PASOWĄ
WAŁKOWA
ŁAŃCUCHOWA
Piszcie która jest najlepsza i dlaczego?????I jeszcze jakie są minusy....


radze pasową john deera (każdy model)
ja posiadam jd 590 bardzo dobrze się sprawuje
jezeli się o nia dba to sie nie zapali
_________________
zapraszam na http://maszynyrolniczebartek.tnb.pl
Ostatnio zmieniony przez boos 2008-11-21, 20:06, w całości zmieniany 1 raz  
   
 
 

wsk125ccm
czytelnik


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 4
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 3/9
 33%
Wysłany: 2008-11-30, 21:58   Re: Jaka belarka jest najlepsza?????

krzychu112 napisał/a:
Mam dylemat chcę kupić belarkę i nie wiem na jaką się zdecydować:
PASOWĄ
WAŁKOWA
ŁAŃCUCHOWA
Piszcie która jest najlepsza i dlaczego?????I jeszcze jakie są minusy....


Napisz, jaki ciągnik ma współpracować z daną prasą (ponieważ, nie każda prasa stawia taki sam opór podczas pracy, a co się z tym wiąże, niektóre mogą współpracować z ciągnikami niższej klasy i mocy, np.Ursus C-360).
Jaki masz areał (przecież nie kupisz najnowszej prasy Claasa na 2 hektary)
Ile masz pieniędzy na maszynę, ma być nowa czy używana??

A co do wyboru między pasową itd. Pasowa charakteryzuję się najlepszym zbiciem beli, tzn, od samego początku, nie tworząc "rdzenia" jak to bywa w przypadku pras stało-komorowych (walcowych i łańcuchowych). Pasowa ma także wyższe zapotrzebowanie na moc, ponieważ dobija cały czas z dużym oporem (np. walcowa dobija pod koniec i wtedy potrzebuje najwięcej mocy). Łańcuchowe słyną z niskiego zapotrzebowania na moc, oraz uniwersalności (belki nie stają w suchej słomie, kiszonkę i siano też da się zbić). Walcówki także są uniwersalne, choć nie wszystkie. Ich uniwersalność zależy od walców (tzn. czy są gładkie, chropowate, mają wybrzuszenia itd.) Jeśli są gładkie, to niech nikogo nie dziwi, że sucha słoma się zapcha. Najnowsze walcówki (np. Claas z systemem MPS) wcale nie odbiegają zbiciem beli od pasowych.

Podsumowując, każda prasa jest dobra, wszystko zależy od operatora :)
   
 
 

chorche007 
debiutant


Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 13
Poziom: 2

HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 3/8
 37%
Wysłany: 2008-12-14, 17:47   

ja bym ci odradzil lancuchowa widzialem jak pekna lancuch naciagali go ciagnikiem odradzam nawet nie zwinie ci rowno balotow , pasowa jest o wiele lepsza dobije bardzo ladnie ale koszt pasow w razie gdy ci peknie jest duzy no i jest taka mozliwosc ze wczasie upalow moze sie zapalic od tych pasow , no i ja radze walcowa naprawde bez awaryjne prasy nie spotkalem sie zeby walce nie chcialy owinac balota no moze nie zbije ci tak jak pasowa ale walcowa zwinie o wiele rowniej , ja nie mam zadnej rolki wiec nie to ze chwale swoja ale robilem na kazdym typie pozdrawiam
   
 
 

szron 
debiutant


Dołączył: 17 Mar 2008
Posty: 14
Poziom: 2

HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 4/8
 50%
Wysłany: 2008-12-23, 22:01   

Słusznie jeden z kolegów mówi.Napisz jakim ciągnikiem będziesz pracować. Ja osobiście mam prase z Metal-Fachu. pracuje Ursusem C-385 i przyznam że ma on co z ta prasa robić.Nawet raz zadusiłem ciągnik na zielonce. Prasy walcowe dobre do siana, sianokiszonki i zielonki do słomy troche gorsze tzn słoma musi poleżeć kilka dnia na polu wtedy nie będzie żadnego problemu.Prasa pasowa dobra do słomy i nie widze w niej żadnych innych zalet. Łańcuchowa uniwersalna wszystko nia zrobisz.Wprawdzie zgniot o wiele mniejszy ale potrzebuje mniej mocy do pracy i mozna nia o wiele szybciej prasować niż np prasa z metal-fachu.
Pozdrówka.
   
 
 

McHale 
czytelnik


Wiek: 104
Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 4
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 3/9
 33%
  Wysłany: 2012-03-04, 19:10   .

Ja sie nie chwale ale mam McHale i u nas w naszej gminie sprzedają sie jak ciepłe bułeczki juz w tym roku 47kupili,ja mam na wałki i beluje nią 15km/h słome a siano tak 12km/h ale jestem bardzo zadowolony z tej prasy .Dałem za nią 140tysi na rok robie 1400bel i tam jeszcze mi nic nie sadło w niej .Pracuje przy niej ciągnik Deutz-fahr .JaK dla mnie i jak słysze opinie o McHalu to jest bardzo ładna .Więc zachęcam do zakupu bo naprawde warto .Bo co mi tu piszecie o metal-fachu to jest głupota taką prase kupywac przeciez ją nie mozna słomy robic jak jest ciepło powyżej 20C sąsiad ma i z niej zrezygnował i kupił prase Deutz-fahra na pasy ale tez mu bardzo ładnie chodzi .
   
 
 

hodowca61 


Pomógł: 85 razy
Wiek: 62
Dołączył: 07 Lut 2010
Posty: 1075
Poziom: 28

HP: 39/1963
 2%
MP: 937/937
 100%
EXP: 75/87
 86%
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-03-04, 19:37   

Jak słyszę że prasa np.łańcuchowa do słomy a pasowa do czegoś innego to śmiech mnie bierze.Jak prasa jest sprawna i jest do niej odpowiedni ciągnik to nie ma zmiłuj musi iść.Wiadomo że im nowszy model tym prasa lepsza.Z używek królują u nas prasy zachodnie kilkunastoletnie i trochę wyeksploatowane no i muszę przyznać że polska myśl techniczna w tej dziedzinie troszeczkę dotąd odbiegała od czołówki europejskiej.
   
 
 

kowal1988.21 
bywalec


Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 53
Poziom: 6

HP: 0/104
 0%
MP: 49/49
 100%
EXP: 2/14
 14%
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-03-08, 20:40   

Witam. Dołącze sie do tematu bo tez mam zamiar kupic prase, a mianowicie zamienic. Aktualnie posiadam welgera z karbowanymio walcami. Denerwuje mnie już ten wąski podbierak i wieczorne prasowanie słomy bo mimo karbowanych walców cięzko dobić belkę słomy jak jest zbyt wysuszona. Planowałem zmienić na prase łańcuchową, na carraro. Mam na oku z poszerzanym podbierakiem czyli 170cm i z siatką. Troche dołoże do tego interesu ale cos za cos. Teraz jak poczytałem wczesniejsze komentarze to mam dylemat...żebym nie zmienił z siekierki na kijek jak to się mówi.
   
 
 

mlodyy18 
debiutant


Dołączył: 06 Sty 2012
Posty: 18
Poziom: 2

HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 8/8
 100%
Wysłany: 2012-04-23, 19:18   

kowal mam podobny problem z welgerem - wąski podbierak myslałem nad walcowa -mimo duzego zapotrzebowania na moc sa bezawaryjne (sa takie zdania o nich ale zawsze sa wyjatki) lub prasa pasowa - ładnie zbija - od rdzenia i małe zapotrzebowanie na moc .
jeszcze to przemysle tez was prosze o pomoc w wyborze
   
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum

antyspam Truskawki - Sadzonki truskawek
Polecamy
reklama

reklama

Facebook

reklama google