Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - :: Renta strukturalna a pobyt za granica

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - Strona Główna » AgroForum » Pogawędki » Renta strukturalna a pobyt za granica

Renta strukturalna a pobyt za granica
Autor Wiadomość

KLIP 
czytelnik


Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 1/9
 11%
  Wysłany: 2008-06-10, 22:25   Renta strukturalna a pobyt za granica

Witam wszystkich zgromadzonych bardzo serdecznie. Jestem tu zupelnie nowa i z przypadku ;-)
Wlasnie szukalam czegos w necie na temat rent strukturalnych i trafilam na ta stronke , bardzo byla bym wdzieczna gdyby ktos mi mogl pomoc doradzic
Sprawa jest nastepujaca.

Moja mama jest wlascicielka gospodarstwa,ponad 7 ha osiognela teraz wiek pozwalajacy zlozyc wniosek na emeryture strukturalna 55 lat.
Problem tkwi we mnie,przyszlej gospodyni: mieszkam poza granicami naszego panstwa i nie bardzo chce mi sie wracac, jednakze nie chciala bym oddawac tego gospodarstwa komu kolwiek.

wiem ze jednym z wymogow jest to ze mlody gospodarz musi niby na tym nowo nabytym gospodarstwie pracowac przez 5 lat(chyba) .
Wystarczy moze tylko placic KRUS.??? Sprzedawac plony??? Jak to jest sprawdzane?? No i czy jest moze jakas legalna mozliwosc zalatwienia tej sprawy bez koniecznego zjazdu :-)

Przeciez jesli by mnie np. jakis "niedobry sasiad sypnol" ze ja nie uprawiam tego gospodarstwa moglo by to grozic tym iz odebrano by mojej mamie Rencine


Macie jakis pomysl???
Pozdrawiam
KLIP
   
 
 

admin 



Pomógł: 92 razy
Wiek: 50
Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 2275
Poziom: 38

HP: 130/4353
 3%
MP: 2078/2078
 100%
EXP: 127/153
 83%
Wysłany: 2008-06-11, 13:05   

Witamy na forum

Zerknij tutaj:
http://www.doradcaprow.pl/prow/index.php?gid=84

A masz wykształcenie rolnicze ??? - ważna kwestia

Pozdrawiam
_________________
Agroportal ....... Truskawki
   
 
 
 

KLIP 
czytelnik


Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 1/9
 11%
Wysłany: 2008-06-11, 13:19   

witam Admina

mam skonczone 5 -letnie Technikum Ogrodniczo-Pszczelarskie , i do tego jako dziecko az do do 20 roku zycia ciezko pracowalam na tym gospodarstwie wowczas mielo jeszcze ono ok.20 ha ,swiadczyc moze cala wies i okolice :-)

Dziekuje za reakcje.Pozdrawiam.

Hmm czy bede mogla smialo oswiadczyc ze pracuje poza granicami ,i jednoczesnie bys wlascicielem gospodarstwa...bez ewentualnej utraty jej emerytury strukturalnej????

Spedza mi ta sprawa sen z powiek czasami :-/ :-)
   
 
 

admin 



Pomógł: 92 razy
Wiek: 50
Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 2275
Poziom: 38

HP: 130/4353
 3%
MP: 2078/2078
 100%
EXP: 127/153
 83%
Wysłany: 2008-06-12, 19:02   

KLIP napisał/a:
Hmm czy będę mogla śmiało oświadczyć ze pracuje poza granicami ,i jednocześnie byś właścicielem gospodarstwa...bez ewentualnej utraty jej emerytury strukturalnej????

Jeżeli nie masz żadnej hodowli, tylko uprawiasz ziemię to nie widzę przeciwwskazań. Przecież teoretycznie możesz przyjechać na siewy, wynająć firmę do opryskiwania zboża - nawet przez telefon, przyjechać na żniwa na trzy dni i wrócić za granicę. :mrgreen:

Pozdrawiam
_________________
Agroportal ....... Truskawki
   
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum

antyspam Truskawki - Sadzonki truskawek
Polecamy
reklama

reklama

Facebook

reklama google