Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - :: Podnoszenie mleczności

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - Strona Główna » Produkcja » Mleczarstwo » Podnoszenie mleczności

Podnoszenie mleczności
Autor Wiadomość

MarekS 
czytelnik


Dołączył: 14 Cze 2010
Posty: 1
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 0/9
 0%
Wysłany: 2010-06-14, 13:18   Podnoszenie mleczności

Witam,
chciałem się dowiedzieć czy warto kombinować z dodatkami i zatrudniać detetyka, żeby podnosić mleczność? Czy to wogóle się opłaca???
Znajomy mi opowiadał,że daje glicerynę i krowy więcej jedzą, no i mleka więcej daja, ale nie umie jeszcze powiedzieć ile na tym zyska.
Ja mam 28 krów mlecznych i może bym coś spróbował, ale chchiałbym coś sprawdzonego. Co polecicie?
   
 
 

Dudziak 52 


Pomógł: 43 razy
Wiek: 28
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 505
Poziom: 20

HP: 0/893
 0%
MP: 426/426
 100%
EXP: 39/52
 75%
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2010-06-16, 20:42   

A jaką pasze im dajesz (szczegółowo)
   
 
 
 

andrzej2913 
bywalec


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 69
Poziom: 7

HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 4/16
 25%
Wysłany: 2010-06-16, 22:54   

Podstawowa sprawa pasze objętościowe- jak najlepszej jakości (to trudno poprawic dodatkami) łąki najlepiej siane przesiewane itd Psmożliwie jednolita dawka bez nagłych zmian. Puzniej dobór buhajów (to inwestycja naprzyszłość). Oszczędnie ale nie skąpo z minerałami, pasze białkowe w zależności jakie masz pasze objętościowe. Dodatki gliceryna dobry i pożyteczny dodatek szczególnie dla krów wysokowydajnych ( poprawia leczność ale i zdrowotność poprzez niedopuszczanie do zbyt raptownego gubienia masy zapobiega zbytniemu obciążaniu wątroby. Ja stosuje ale głównie ze wzgledu na zapobieganie utracie masy ciała- przez to miałem kilka upadków. Polecam ale z głową przy ciągłym obserwowaniu stada czy niedochodzi do zatuczania. Lepiej stosowac mniej a ciągle niz co jakiś czas a dużo. (trzeba krowy przyzwyczajać do zapachu niektóre ładnych pare dni) Drożdze - u mnie sie nie sprawdziły w okresie zimowym ze wzgledu na małe stado-25 szt krów bryliły sie a krowy miały zbyt żadki jak na muj gust kał. polecam krede- wmiare tani dodatek a przy naszych zakwaszonych łąkach napewno w paszy objętościowej jest go mało ( łatwo miesza sie z paszą)
   
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum

antyspam Truskawki - Sadzonki truskawek
Polecamy
reklama

reklama

Facebook

reklama google