Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - :: Dopłaty do owoców miekkich 2012

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - Strona Główna » Ekonomika » Dopłaty i Fundusze Unijne » Dopłaty do owoców miekkich 2012

Dopłaty do owoców miekkich 2012
Autor Wiadomość

zibi80 
czytelnik


Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 2
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 1/9
 11%
Wysłany: 2013-04-08, 14:35   Dopłaty do owoców miekkich 2012

Witam.
Szukam osób, które w 2012r. nie zaznaczyły we wniosku kwadratu dotyczącego dopłaty do owoców miękkich a które zostały wezwane do ARiMR do uzupełnienia wniosku w tym zakresie. Jeśli ktoś z forumowiczów lub z grona znajomych był w takiej sytuacji, bardzo proszę o niezobowiązujący kontakt.
Za pomoc jestem skłonny jakoś "materialnie" podziękować.
Kontakt przez forum lub GG 2898553
Pozdrawiam
   
 
 
 

doradcaprawny 
czytelnik


Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 7
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 6/9
 66%
Wysłany: 2013-04-14, 20:51   

Witam
Rozumiem, że chodzi Panu o sytuację, w której kwadrat nie został zakreślony, ale z treści wniosku w środku wynika, że się Pan o te płatności ubiegał? Nie znam co prawda takiego przypadku, jak te, o które Pan pyta, ale mogę Panu udostępnić sygnaturę i uzasadnienie wyroku NSA z zeszłego roku, w którym NSA uchylił po całości decyzje Kierownika BP a następnie Dyrektora OR ARiMR odmawiające płatności zwierzęcej (za rok 2009) z podobnego powodu - brak zaznaczenia kwadratu o żądaniu uwzględnienia zwierząt małżonka podczas gdy z dołączonej do wniosku karty informacyjnej wynikało, że rolnik deklaruje określoną powierzchnię użytków zielonych do płatności zwierzęcych.
Myślę, że sprawdzona w tej sprawie argumentacja prawna w Pana wypadku byłaby podobna.

pozdrawiam

GreenConsult
tel. 692 319 334
_________________
GreenConsult - Doradztwo Prawne dla producentów rolnych - płatności bezp., PROW 2007-2013, 2014-2020
   
 
 

zibi80 
czytelnik


Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 2
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 1/9
 11%
Wysłany: 2013-04-16, 16:23   

Witam. Dziękuję za odzew. Sytuacja jest nieco inna. Dopłaty do owoców miękkich od ubiegłego roku są przyznawane jako płatność "historyczna" - jeżeli była przyznana w 2008 r należała się także w 2012 - do powierzchni deklarowanej w 2008, można już nawet nie prowadzić takiej uprawy obecnie dopłata i tak się należy. Generalnie nie zaznaczenie chęci otrzymania takiej płatności nie daje podstaw do jej przyznania i tu z jednej strony stanowisko ARiMR nie może być inne, z drugiej strony jest pewne "ale" (nawet 3), które powoduje, że sprawa nie jest tak jednoznaczna.
Z czystej ciekawości zapoznałbym się ze sprawą o której Pan pisze i jeżeli nie będzie to kłopotem proszę o informację gdzie mógłbym znaleźć treść uzasadnienia wyroku o którym mowa.
Z góry dziękuję za zainteresowanie.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez zibi80 2013-04-16, 16:24, w całości zmieniany 1 raz  
   
 
 
 

doradcaprawny 
czytelnik


Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 7
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 6/9
 66%
Wysłany: 2013-04-16, 20:54   

Witam

Wyrok, o którym pisałem może pan znaleźć wpisując do wyszukiwarki "Centralna Baza Orzeczeń Sądów Administracyjnych" a następnie w oknie wyszukiwania sygnaturę akt: II GSK 1706/11 Niestety nie mogę Panu przesłać linku bezpośrednio do wyroku, gdyż forum na to nie pozwala, dopatrując się w nim reklamy :)

Proszę zwrócić uwagę na końcowych kilka akapitów, tam gdzie jest mowa o art. 64 § 2 k.p.a. i zasadzie, zgodnie z którą w przypadku wątpliwości co do intencji strony, organ ma obowiązek wezwać ją do ich wyjaśnienia i ewentualnego uzupełnienia wniosku.

Z płatnościami do owoców miękkich zetknąłem się parokrotnie, natomiast ciekawi mnie w czym widzi Pan "nadzieję" (te 3 wspomniane "ale"). Może będę mógł pomóc ocenić szansę i coś doradzić. Jeśli woli Pan zachować dyskrecję, może Pan skontaktować się ze mną na prive.

pozdrawiam

GreenConsult
tel. 692 319 334
_________________
GreenConsult - Doradztwo Prawne dla producentów rolnych - płatności bezp., PROW 2007-2013, 2014-2020
Ostatnio zmieniony przez doradcaprawny 2013-04-16, 20:55, w całości zmieniany 1 raz  
   
 
 

anjexosdefrgos 
debiutant


Wiek: 32
Dołączył: 13 Sty 2022
Posty: 12
Poziom: 2

HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 2/8
 25%
Wysłany: 2024-03-08, 22:43   

Oddzielna płatność z tytułu owoców miękkich ma charakter płatności historycznej, niezwiązanej z bieżącą produkcją, dlatego też we wniosku o przyznanie płatności nie deklaruje się odrębnie działek rolnych, na których uprawiane są maliny lub truskawki. Oddzielna płatność z tytułu owoców miękkich przysługuje rolnikowi, jeżeli spełnia on warunki do przyznania jednolitej płatności obszarowej w danym roku i złożył wniosek o jej przyznanie; przyznano mu za 2008 r. przejściowe płatności z tytułu owoców miękkich
   
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum

antyspam Truskawki - Sadzonki truskawek
Polecamy
reklama

reklama

Facebook

reklama google