Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - :: Szukaj

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - Strona Główna

Autor Wiadomość
  Temat: livestock farming.
wojtek_dafxf105

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2992

PostForum: Rolnicze - dyskusje, porady   Wysłany: 2014-06-12, 20:02   Temat: livestock farming.
I think that, you must have a lot of money ;-)
Good luck ;-)

Wojtek
  Temat: Rolnicy
wojtek_dafxf105

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 3523

PostForum: Pogawędki   Wysłany: 2014-04-04, 20:20   Temat: Rolnicy
Ja posiałem koperek, cebule, bób, rzodkiewke i jak nie będzie deszczu to będzie nie zaciekawie...
  Temat: Zestaw naprawczy C-330 Mahle Krotoszyn Zestaw naprawczy
wojtek_dafxf105

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 19450

PostForum: Części, obsługa   Wysłany: 2014-04-03, 21:12   Temat: Zestaw naprawczy C-330 Mahle Krotoszyn Zestaw naprawczy
Rolnick, pamiętam jak u nich zamawiałem, to musiałem podać swoje dane, i na drugi dzień był już kurier z częściami, za które zapłaciłem na miejscu. Ogólnie rzecz biorąc byłem bardzo zaskoczony szybkością realizacji, przesyłki i ceną... Więc pewny sklep ;-)
  Temat: Truskawki i agrowłóknina
wojtek_dafxf105

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 35251

PostForum: Truskawki   Wysłany: 2014-02-08, 20:22   Temat: Truskawki i agrowłóknina
może ja nie z tej branży, ale podepnę się pod temat, dotyczący agrowłóknin.
  Temat: URSUS C-360-3p zacinająca się pompa podnośnika
wojtek_dafxf105

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5320

PostForum: Ciągniki Ursus   Wysłany: 2013-12-09, 18:44   Temat: URSUS C-360-3p zacinająca się pompa podnośnika
dzięki kolego za info;) A ktoś się może informuje jak wygląda sytuacja z Archimedesem Wrcław? Bo tam narazie mam najbliżej. A może ktoś zna jeszcze podobny zakład w woj. wielkopolskim?
  Temat: poczatek
wojtek_dafxf105

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 5362

PostForum: Pogawędki   Wysłany: 2013-12-07, 16:24   Temat: poczatek
Targ Piast we Wrocławiu
  Temat: URSUS C-360-3p zacinająca się pompa podnośnika
wojtek_dafxf105

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5320

PostForum: Ciągniki Ursus   Wysłany: 2013-12-06, 19:09   Temat: URSUS C-360-3p zacinająca się pompa podnośnika
dzięki kolego za jakieś info w tej sprawie;)
  Temat: poczatek
wojtek_dafxf105

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 5362

PostForum: Pogawędki   Wysłany: 2013-12-03, 18:40   Temat: poczatek
Jako, że nie mam własnego pola, wujek odstąpił mi kawałek swojego - 10a (tak ilość powala na kolana), ale z tego kawałeczka po odciągnięciu wszystkich kosztów na czysto 3700PLN. Na drugi rok sieje 30 bobu + koper i fasola.
  Temat: Co uprawiać na 1ha ziemi
wojtek_dafxf105

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 19201

PostForum: Produkcja Roślinna   Wysłany: 2013-12-03, 18:36   Temat: Co uprawiać na 1ha ziemi
ma, ma
  Temat: URSUS C-360-3p coś się stało z mechanizmem różnicowym
wojtek_dafxf105

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2302

PostForum: Ciągniki Ursus   Wysłany: 2013-11-07, 18:12   Temat: URSUS C-360-3p coś się stało z mechanizmem różnicowym
Witam po raz kolejny... Nie dość, że ostatnio nawaliła pompa, to teraz się spieprzył mechanizm różnicowy. Mówiąc wprost, chcąc zawrócić jak gdyby nigdy nic, okazuje się, że tylne koła kręcą się tak samo, przód ciągnika przy skręconych kołach ledwie co skręca. Na początku można było skręcić w prawo, a potem to już całkowicie jazda na wprost. A chcąc skręcić trzeba wielokrotnie kombinować w przód i tył, taki "paraliż ciągnika". Dodam, że ściągając rozdzielacz pompy zauważyłem, że w tym mechanizmie jakby wypadł ten stworzeń (widoczne na rysunku). Co to może być za przyczyna i jak się do tego zabrać...?

Pozdrawiam
  Temat: URSUS C-360-3p zacinająca się pompa podnośnika
wojtek_dafxf105

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5320

PostForum: Ciągniki Ursus   Wysłany: 2013-11-07, 17:52   Temat: URSUS C-360-3p zacinająca się pompa podnośnika
Witam, mam taki problem z moim C360-3p. Otóż już kiedyś od czasu do czasu tylny podnośnik potrafił się "zaciąć", po prostu nie w ogóle nie reagował. Teraz robiąc jesienne orki, zaczęły się poważniejsze problemy. Początkowo wystarczyło poruszać tylnymi ramionami i się "odwiesił" Lecz przyszło na to, że to już nie pomaga i trzeba wyciągać cały rozdzielacz... W tym rozdzielaczu jest taki "tłoczek", który się po prostu tam zacina. Nie wiem co z tym zrobić, czy oddać rozdzielacz do regenaracji, czy po prostu kupić nowy. Dodam, że przy dźwigni wywrotu od przyczep, wszystko sprawnie działa. Ile może wynieść koszt regeneracji tak +/-. Co o tym myślicie...?

Pozdrawiam
  Temat: Opryski
wojtek_dafxf105

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 6268

PostForum: Zboża   Wysłany: 2013-10-29, 18:04   Temat: Opryski
U mnie w gospodarstwie opryski herbicydami zawsze przeprowadza się wiosną. W zbożach ozimych na miotłe i nie tylko (fiołek polny, chaber bławatek, gwiazdnica pospolita, komosa biała, mak polny, miotła zbożowa, maruna bezwonna, niezapominajka polna, przetacznik polny, przytulia czepna, rdest powojowy, samosiewy rzepaku, tasznik pospolity, tobołki polne) stosuje między innymi Lancet Plus 125 WG. Powiem tak, środek bardzo dobry, na pewno zastosuje go na przyszły rok. Może cena nie jest najniższa, ale jest bardzo skuteczny. Taki przykład. Sąsiad się pochapił na tanioche kupił TOTO tak się cieszył, bo jakoś wyszło go 56zł/ha ale potem przeklinał ten środek i pluł sobie w brode, bo słabo podziałał i zboże miał bardzo zachwaszczone. Pozdrawiam
  Temat: Wapnowanie
wojtek_dafxf105

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 14443

PostForum: Rolnicze - dyskusje, porady   Wysłany: 2013-10-22, 18:08   Temat: Wapnowanie
do gleby zawsze coś wprowadzisz, najgorszy problem będzie to rozsiać, bo przecież to sam pył...
  Temat: Konewka akumulatorowa
wojtek_dafxf105

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4231

PostForum: Sadownictwo   Wysłany: 2013-10-18, 20:53   Temat: Konewka akumulatorowa
Admin zgadzam się z tobą w 100% ;-) pierwszy raz słysze takie pojęcie, a jednak ;-) Według mnie za dużo z tym zabawy, aczkolwiek jeśli ktoś ma dużo czasu może się bliżej z tym zapoznać;)

Pozdrawiam;)
  Temat: poczatek
wojtek_dafxf105

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 5362

PostForum: Pogawędki   Wysłany: 2013-09-19, 15:33   Temat: poczatek
Wójcik ;-) też mam 18 lat i zawsze na wiosne sieje bób i potem pod koniec czerwca jest zapierd ol, ale potem czuć pieniądze z tego ;-) W tym mam szkołe i jakoś idzie się wyrobić, ale zawsze coś kosztem czegoś. Myślę, że jak masz kogoś do pomocy w domu np. ojciec, brat to zawsze szybciej się zrobi ;-)


Pozdrawiam;)
 
Strona 1 z 55
Skocz do:  

 
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum

antyspam Truskawki - Sadzonki truskawek
Polecamy
reklama

reklama

Facebook

reklama google