Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - :: małe gospodarstwo rolne

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - Strona Główna » Ekonomika » Finanse » małe gospodarstwo rolne

małe gospodarstwo rolne
Autor Wiadomość

arnold00111 
czytelnik


Wiek: 36
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 1
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 0/9
 0%
Wysłany: 2007-09-02, 21:50   małe gospodarstwo rolne

Mam małe gospodarstwo rolne położone w południowym Mazowszu liczące dokładnie 14 ha, nastawione na produkcje mleka. obecnie 10 krów mlecznych i kilka sztuk młodzieży. Średnie dochody wynoszą 2000pln brutto na miesiąc przy minimalnym wkładzie i zaangażowaniu. Maszyny są do podstawowych prac polowych. Gospodarstwo jest można powiedzieć samowystarczalne ale wiadomo, odłożyć tu za bardzo nie ma z czego. Chciałbym powiększyć gospodarkę aby dochody były znacznie większe i niekoniecznie z produkcji mleka. Co muszę zrobić?

Proszę Was o pomoc i porady
Ostatnio zmieniony przez arnold00111 2007-09-02, 21:58, w całości zmieniany 1 raz  
   
 
 

KLAK 
Wredny moderator



Pomógł: 74 razy
Wiek: 37
Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 914
Poziom: 26

HP: 16/1637
 1%
MP: 781/781
 100%
EXP: 75/78
 96%
Wysłany: 2007-09-03, 18:43   

Najpierw okresl nz jaka produkcje nastawic chcesz swoje gospodarstwo: roslinna czy zwierzecz, a moze mieszana???? Pozniej musisz zrobic przeglad rynku zbytu produkowanego przez Ciebie surowca??? czy masz zbyt i na co?? co jest bardziej opłacalne??? Powiedziałes ze wyposarzenie masz normalne czyli musisz pomyslec nad stopniowa rozbudowa parku maszynowego a moja rada jest taka jesli zajmiesz sie uprawa to uprawiaj takie rosliny do produkcji których bedziesz potrzebował podobnego zaplecza technicznego np. kombajn zbozowy posłuzy Ci do koszenai zbóż, rzepaku i jak dasz specja;lna przystawke to takze do kukurydzy. Spróbuj uzyskac jak najwieksze fundusze z unii eropejskiej na rozwoj gospodarstwa, pomysl o dzierzawie lub zakupie ziemi, jesli dalej chcesz hodowac bydło pomysl o zakupie dodatkowej kwoty mlecznej. Musisz skoncentrowac sie na jakiejs gałezi rolnictwa wtedy bedziemy w stanie bardziej pomóc :mrgreen:
Pozdrawiam.
_________________
Gość CHCESZ POMÓC? KLIKNIJ TUTAJ!!!
Piszę poprawnie po polsku
.
   
 
 

admin 



Pomógł: 92 razy
Wiek: 50
Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 2275
Poziom: 38

HP: 130/4353
 3%
MP: 2078/2078
 100%
EXP: 127/153
 83%
Wysłany: 2007-09-03, 21:32   

Nic dodać nic ująć z tego co kolega Klak napisał.

Pozdrawiam
_________________
Agroportal ....... Truskawki
   
 
 
 

KLAK 
Wredny moderator



Pomógł: 74 razy
Wiek: 37
Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 914
Poziom: 26

HP: 16/1637
 1%
MP: 781/781
 100%
EXP: 75/78
 96%
Wysłany: 2007-09-16, 23:28   

no i kolega arnold00111 zrezygnował z dyskusji :-(
_________________
Gość CHCESZ POMÓC? KLIKNIJ TUTAJ!!!
Piszę poprawnie po polsku
.
Ostatnio zmieniony przez KLAK 2007-09-16, 23:29, w całości zmieniany 1 raz  
   
 
 

babylonx 
czytelnik


Wiek: 41
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 2
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 1/9
 11%
Wysłany: 2008-01-27, 14:29   to może JA :P

Dzien Dobry wszysrkim forumowiczom...
Nie do konca pasuje do środowiska bo jestem rodzimym "mieszczuchem" ale....ale z aspiracjami :P
Marzy mi se ucieczka na wieś,tyle ze nie taka jak wikszość mieszczuchów uskutecznia czyli zakup 10 arów ziemi postawienie domku i codzienne wycieczki do miasta do pracy....marzy mi sie totalna przeprowadzka na wieś.....
zapewne owo pytanie roznież zostanie uznane za zbyt ogólne..tyle ze ja WŁASNIE potrzebuje owego ukierunkowania...
Znalazlem kawałek ziemi dokladnie 16ha z domem za 350000 zł(gleba 4,5 i6 klasy)...mozliwosc dokupienia jeszcze 40....tyle ze tak naprawde to pomysłu trochew na to mi brak...nie boje sie ciezkiej pracy....jakis zapas pieniedzy na iwestycje posiadam...tyle ze nie do konca wiem z czego mialbym tam zyc jak sie ow zapas skonczy....dostrzegłem ostatnio jako potencjalna szanse popularna wierzbe energetyczna...popytalem...napalilem sie po czym sie zorientowalem ze wszyscy co tak chóralnie mi zachwalaja to plantatorzy ktorzy oferuja jednoczesnie sprzedaz sadzonek....zwatpilem poszukalem glebiej i okazalo sie ze wcale nie jest z nia różowo....osobiscie bardziej bym sie sklanial ku produkcji roslinnej bo jak mi sie wydaje nie wymaga tak ogromnego przywiazania do ziemi....(jesli sie myle prosze sprostujcie)..znaczy ze raz na rok mozna sobie pozwolic by wyskoczyc na tydzien gdzies na wakacje....
Czy bazujac na 16ha mozna liczyc na rentownosc gospodarstwa czy sugerujecie pojść w 10-tki hektarów
CO mialbym tam robic...czy jest cos co mozna takiemu importowanemu potencjalnemu rolnikowi polecic??
prosze o pomoc i wyrozumialosc dla nowicjusza
Pozdrawiam
_________________
Paweł
   
 
 
 

młody
czytelnik


Wiek: 36
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 1/9
 11%
Wysłany: 2008-04-09, 00:47   

słuchaj ja też jestem zielony w pracy na roli mimo, że mieszkam na wsi od urodzenia. Powód tego taki, że zmarli moi rodzice jak mały byłem i tylko mieszkałem na wsi nie pracowałem na roli bo tułałem się po różnych tam miejscach ale do rzeczy.. Powiem Ci co słyszę od ludzi- każdy mówi że aby żyć godnie z upraw to trzeba mieć z 50 ha około. Z 16ha to tylko jako podpore można mieć np do produkcji mleka ( a to duuuzo pracy i do tego kłopotów ).
Gdybym miał jak ty tyle kasy to bym inaczej to rozegrał np kupił działkę mniejszą i postawił na np produkcję warzyw lub uprawy pod osłonami. To też na wsi, na roli, a bardziej sensowne- tak mi się wydaje
pozdro
   
 
 

marek 
czytelnik


Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 4
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 3/9
 33%
Wysłany: 2008-04-11, 10:34   Re: małe gospodarstwo rolne

arnold00111 napisał/a:
Mam małe gospodarstwo rolne położone w południowym Mazowszu liczące dokładnie 14 ha, nastawione na produkcje mleka. obecnie 10 krów mlecznych i kilka sztuk młodzieży. Średnie dochody wynoszą 2000pln brutto na miesiąc przy minimalnym wkładzie i zaangażowaniu. Maszyny są do podstawowych prac polowych. Gospodarstwo jest można powiedzieć samowystarczalne ale wiadomo, odłożyć tu za bardzo nie ma z czego. Chciałbym powiększyć gospodarkę aby dochody były znacznie większe i niekoniecznie z produkcji mleka. Co muszę zrobić?

Proszę Was o pomoc i porady

w którym miejscu mazowsza masz te ha.
   
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum

antyspam Truskawki - Sadzonki truskawek
Polecamy
reklama

reklama

Facebook

reklama google