Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - :: Programy do pomiaru powierzchni pól

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - Strona Główna » AgroForum » AgroForum » Programy do pomiaru powierzchni pól

Programy do pomiaru powierzchni pól
Autor Wiadomość

Hiras 
debiutant


Wiek: 40
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 11
Poziom: 2

HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 1/8
 12%
Wysłany: 2009-05-05, 08:37   Programy do pomiaru powierzchni pól

Witam wszystkich użytkowników. Szukam programu do pomiarów powierzchni pół. Przeszukałem chyba ze 100 a może i 1000 stron. Udało mi się znaleźć tylko wersję demo:
-Mierniczy 2008: http://www.mierniczygps.pl/Download.aspx
Program nie chce mi znaleźć sygnału-miał ktoś podobny problem??
Zrobiłem wyszukiwanie automatyczne i szuka i szuka i nic.
-AgroPomiarGPS:: http://megaart.pl/agropomiargps.php
Działa mi dobrze tylko że w wersji demo można dla jednego gospodarstwa dokonać jednego pomiaru. Jest to trochę uciążliwe.
Znalazłem jeszcze jeden program nazywa się geozasiewy- ale mi nie działa. Słyszałem o programie jakoś tak SurvArea(coś w tym stylu) ale nie jest po polsku.
Czy wie ktoś gdzie można pobrać pełne wersję polskich programów do pomiaru pół (Mierniczego-może jak pełna wersja to będzie mi działał czy AgroPomiarGPS)??
_________________
Hiras
   
 
 
 

Hiras 
debiutant


Wiek: 40
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 11
Poziom: 2

HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 1/8
 12%
Wysłany: 2009-05-05, 09:08   Znalazłem pełną wersję Mierniczy-ale nie 2008

Udało mi się znaleźć pełną wersję Mierniczego(właśnie pobieram-jak zainstaluje to dam znać)
MIERNICZY: http://rapidshare.com/fil...0/Mierniczy.rar

Znalazłem na stronie cdru informacje o programach dla rolnictwa:
http://www.cdr.gov.pl/pol...gramy_komp.pdf-POLECAM
_________________
Hiras
   
 
 
 

Hiras 
debiutant


Wiek: 40
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 11
Poziom: 2

HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 1/8
 12%
Wysłany: 2009-05-05, 12:46   

Link do Mierniczego już nie działa-umieszczam nowy: http://rapidshare.com/fil...iczy_WM2005.exe
_________________
Hiras
   
 
 
 

Hiras 
debiutant


Wiek: 40
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 11
Poziom: 2

HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 1/8
 12%
Wysłany: 2009-05-05, 12:53   

Brak klucza licencyjnego więc i tak nie działa Mierniczy-poszukam kluczy:)
_________________
Hiras
   
 
 
 

Hiras 
debiutant


Wiek: 40
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 11
Poziom: 2

HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 1/8
 12%
Wysłany: 2009-05-18, 08:27   Jeszcze raz

Podaję jeszcze raz link do strony cdr z opisem oraz linkami do pobrania wersji demo programów wykorzystywanych w rolnictwie:

http://www.cdr.gov.pl/pol...ogramy_komp.pdf

Proszę wszystkich o opinię dotyczące programów używanych w rolnictwie.
Pozdrawiam
_________________
Hiras
   
 
 
 

ziomek 
czytelnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 1
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 0/9
 0%
Wysłany: 2009-06-21, 21:25   Re: Jeszcze raz

Hiras napisał/a:
Proszę wszystkich o opinię dotyczące programów używanych w rolnictwie.
Pozdrawiam


To co napiszę trudno nazwać opinią, ot spstrzeżenia. Też interesuje mnie program do pomiaru powierzchni za pomocą Pocket PC. Nie udało mi się dotrzeć aż do 100 stron, może więc moje wnioski nie będą sprawiedliwe.
Po pierwsze wydaje mi się, że cena większości programów jest wysoka. Minimum kilkaset złotych za program, który praktycznie wykorzystuje się raz w roku, to jednak dość drogo.
Firmy oferują swoje programy, ale nie wiadomo czy zadały sobie najmniejszy trud, żeby badać jakąś dokładność albo ich przydatność. Raczej należy w to wątpić, jak się weźmie pod uwagę inne fakty. Wyczytałem w internecie, że moduły GPS mają często fabrycznie ustawioną taką właściwość, że mierzą tylko wtedy jak poruszamy się z szybkością większą niż 6 km/godz. - nazywa się to Static Navigation. Większość programów nie potrafi tego wyłączyć, chociaż można to zrobić. Oznacza to, że proponuje mi się coś, czym będę mógł posłużyć się, ale pod warunkiem, że oblecę pola biegiem. Ja na przykład nie mam już takiej kondycji. Można oczywiście objechać traktorem po miedzach, ale w moim przypadku przeszkody terenowe nie pozwalają. Większość programów wymaga, żeby pole obejść po obwodzie. Pytanie co zrobić jak tego zrobić się nie da, bo są krzaki, płoty, rowy i inne takie przeszkody. Zresztą po co to robić jak granice są proste i można by pomierzyć tylko rogi działki. Do tych rogów mógłbym się dostać wygodną drogą polną, ale programy wymagają, żebym obleciał pole po granicach.
Na tle tego wszystkiego chyba tylko jeden program mnie zainteresował - Grunt , bo nie ma przynajmniej wad ewidentnych, a po przeczytaniu wszystkich informacji sprawia wrażenie, że projektanci rozumieją o co tu chodzi. Dodatkowo cena jest kilka razy niższa niż innych. Niestety zdążyłem zainstalować tylko demo, bo znalazłem go późno (może to nowa strona), a teraz to inne sprawy zrobiły się pilniejsze.

Pozdrawiam
   
 
 

admin 



Pomógł: 92 razy
Wiek: 50
Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 2275
Poziom: 38

HP: 130/4353
 3%
MP: 2078/2078
 100%
EXP: 127/153
 83%
Wysłany: 2009-06-22, 10:18   

Czekamy w takim razie na testy nowego programu, które mam nadzieję że zrobisz w wolnej chwili i podzielisz się swoją opinią.

Pozdrawiam
_________________
Agroportal ....... Truskawki
   
 
 
 

KLAK 
Wredny moderator



Pomógł: 74 razy
Wiek: 37
Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 914
Poziom: 26

HP: 16/1637
 1%
MP: 781/781
 100%
EXP: 75/78
 96%
Wysłany: 2009-06-24, 13:54   

Ciekawy ten grunt ja pracowałem na Garmin 60 no ale to trzeba na tym całe pole obejść
A macie może jakiś program do mierzenia powierzchni pola ale na telefon komórkowy z symbianem?
_________________
Gość CHCESZ POMÓC? KLIKNIJ TUTAJ!!!
Piszę poprawnie po polsku
.
   
 
 

Hiras 
debiutant


Wiek: 40
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 11
Poziom: 2

HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 1/8
 12%
Wysłany: 2009-10-27, 14:39   Pomiary

Witam po długiej nieobecności. W okresie letnim nie mam nigdy czasu. Co do programów do pomiarów pól polecam ARCView-profesjonalny program można nim robić cuda. Pauzować, wznawiać pomiary, przesuwać, dociągać do granic, wgrywać wektory w formacie *.shp. Pliki pomiarowe są tworzone także w *.shp. Możliwość tworzenia wielu warstw i wiele innych:)
Jak ktoś potrzebuje dokładniejszych informacji niech pisze.
Co do programów na tel. to nic nie znam.
Pozdrawiam
_________________
Hiras
   
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum

antyspam Truskawki - Sadzonki truskawek
Polecamy
reklama

reklama

Facebook

reklama google