Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - :: Hodowla koni, co i jak?

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - Strona Główna » Produkcja » Produkcja Zwierzęca » Hodowla koni, co i jak?

Hodowla koni, co i jak?
Autor Wiadomość

knowkicker 
czytelnik


Wiek: 37
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 2
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 1/9
 11%
Wysłany: 2009-04-01, 10:22   Hodowla koni, co i jak?

Witam mam kilka h ziemi i zastanawiam sie od dluzszego czasu nad zalozeniem hodowli koni.

tylko mam kilka watpliwosci:
1. jakiej rasy konie?
2. czy sa jakies dofinansowania z uni na te cele? (ew. na gosp. agroturystyczne?)
3. nie posiadam zadnych sprzetow typu traktor, przyczepy itp...czy sa na to jakies dofinansowania?
4. czy to sie wogole bedzie oplacalo?
5. gdzie te konie sprzedawac?
6. ma ktos jakis projekt stajni?
   
 
 

admin 



Pomógł: 92 razy
Wiek: 50
Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 2275
Poziom: 38

HP: 130/4353
 3%
MP: 2078/2078
 100%
EXP: 127/153
 83%
Wysłany: 2009-04-01, 19:03   

Pomysł ciekawy jeżeli lubi ktoś konie, ale też bardzo drogie hobby o ile zaczyna się od początku, zaczynając od koni a kończąc na dozorze weterynarza nad hodowlą. Dopłat jakiś specjalnych na to nie dostaniesz - niestety, więc aby zacząć musisz trafić szóstkę w lotku i to przy kumulacji.

Nie znaczy to że nie popieram inicjatywy - wręcz przeciwnie, ale nie jest to łatwy kawałek chleba.

Projekt stajni - http://www.wszystkie-proj...at.php?CatID=51

Pozdrawiam
_________________
Agroportal ....... Truskawki
   
 
 
 

knowkicker 
czytelnik


Wiek: 37
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 2
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 1/9
 11%
Wysłany: 2009-04-02, 14:17   

no wlasznie ja lubie konie :) kiedys mialem kilka rasy konik polski, i tak myslalem zeby postawic stajnie (tak orientacyjnie ile by taka koztowala?) i zalozyc hodowle, sprzedawac te koniki, szkolka jazdy itp... czy to byloby oplacalne?? jezeli chodzi o weterynarza to najmniejszy problem bo to moj sasiad :)

pozdrawiam i czekam na opinie :)
   
 
 

Pawe330 
Producent rolny



Pomógł: 67 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 1121
Poziom: 29

HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 34/94
 36%
Wysłany: 2009-04-03, 18:06   

Stajnię mogę Ci i ja zaprojektować :-P konie najlepiej rasy zimnokrwiste a jeśli chcesz mieć do nich dopłatę to muszę mieć obustronne pochodzenie to wtedy masz dopłatę od 3 sztuk co najmniej i od sztuki płacą 1500 zł na rok.Jakiś ciągnik i przyczepka by się przydała aby kobyłę zawieść do ogiera lecz jak masz blisko do ogiera to można zaprzęgać ;-)
_________________
Ursus C-330+Tur i Ursus C-360 3P podbijają świat! :P
http://nasza-klasa.pl/profile/31225124
Konto Forum na NK zapraszać ;)
   
 
 
 

SprzedamByka.pl
czytelnik



Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 4
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 3/9
 33%
Wysłany: 2009-05-19, 12:42   

Temat trochę martwy ale jak dla mnie ciekawy więc pisze.
1 zależny czy zimnokrwiste czy gorącokrwiste. Zimnokrwiste wymagają mniej pracy ale wiadomo-więcej jedzą. Gorącokrwiste wymagają mnóstwo pracy, ale za to można czerpać dodatkowy dochód z jazdy konnej i samemu jeździć jak ktoś lubi.
Co do ras to ciężko się sugerować dopłatami bo w tym roku dopłaty są a za rok już ich możne nie być.
2.Dofinansowania z unii na gospodarstwo agro. są a co do konkretów to musisz się wybrać do najbliższego ARiMR-u, ale zawsze polegają jedynie na zwrocie części nakładów, czyli najpierw trzeba je mieć.
3. Przy zyczliwości sąsiadów i niewielkiej ilości koni da się wyżyć bez sprzętu, ale wiadomo na każde żniwa czy zasiewy trzeba liczyć na czyjąś pomoc.
4. Jak zyski przychody będą większe niż wydatki to się będzie opłacało ;p czyli w zależności od tego jak ograniczysz koszty i z czego konkretnie i jakie zyski czerpać będziesz
5. Rzeźne sprzedaje sie do żeźni a wierzchowe głównie poprzez ogłoszenia. Ja polecam
konie zimnokrwiste, konie gorącokrwiste - ogłoszenia

6.Projekty stajni są potzebne tylko gdy budujesz ją za środki unijne, a jak nie to robisz jak ci wygodnie, w zalezności od ilości koni i ich przeznaczenia
_________________
www.sprzedambyka.pl - internetowa giełda rolna. Maszyny rolnicze: traktory, ciągniki, kombajny, prasy, kostkarki, zwierzęta: krowy, konie zimnokrwiste, konie gorącokrwiste i inne ogłoszenia.Zapraszamy
   
 
 

kikou
debiutant


Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 18
Poziom: 2

HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 8/8
 100%
Wysłany: 2009-05-19, 15:09   Re: Hodowla koni, co i jak?

[quote="knowkicker"]Witam mam kilka h ziemi i zastanawiam sie od dluzszego czasu nad zalozeniem hodowli koni.

3. nie posiadam zadnych sprzetow typu traktor, przyczepy itp...czy sa na to jakies dofinansowania?


Hej knowkicker! Nie wiem czy istnieją jakieś dofinansowania ale jeśli chodzi o sprzęt możesz skorzystać ze strony ogłoszen rolniczych : http://www.agriaffaires.pl
To jest międzynarodowa giełda sprzedaży i kupna używanych maszyn rolniczych. Raczej godna zaufania (sama z niej korzystałam).
   
 
 

Lucas_21 
bywalec


Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 118
Poziom: 9

HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 18/20
 90%
Wysłany: 2009-06-21, 20:30   

Zapytam kuzynka, ma kilka koni i nieźle mu z nimi idzie. Nieźle wychodzi na sprzedaży obornika. Co chwile pożycza przyczepe naszą i wywozi co 3 tygodnie. 1 przyczepa pełna nasza 7 tonówka to powiedział, że 380-450 zł zł ma. Cena nie wiem dokładnie. Ma boksy porobione, monitoring, ale powiedział, że roboty dużo i ciężej niż ze świniami jest...
   
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum

antyspam Truskawki - Sadzonki truskawek
Polecamy
reklama

reklama

Facebook

reklama google