Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - :: Jakie są podatki w rolnictwie.

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - Strona Główna » Produkcja » Produkcja Zwierzęca » Jakie są podatki w rolnictwie.

Jakie są podatki w rolnictwie.
Autor Wiadomość

tom979
czytelnik


Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 1/9
 11%
  Wysłany: 2008-12-27, 11:05   Jakie są podatki w rolnictwie.

Bardzo mnie ciekawi jak się płaci podatki z działalności rolniczej. Jestem na KRUSIE z pola i trochę hoduję króliki. Ostatnio je zacząłem sprzedawać. Ale gdybym to chciał robić legalnie i osiągać z tego zyski to chyba to muszę jakoś wykazać te zyski.
Podobno żadnych faktur wystawiać nie muszę.

Chciałbym też wziąć czasami kredyt z banku. Ale jak wykazać że mam jakiś dochód z działalności rolniczej? Czy rolnik może wziąć hipoteczny kredyt na dom? W żadnym banku przecież nie udowodni, że ma jakieś dochody.

Po drugie gdyby nie trzeba było okazywać dochodów to rolnictwo byłoby środkiem dla przestępców do prania brudnych pieniędzy.
Dla przykładu ktoś sobie otwiera hodowlę marihuany, osiąga duże zyski i wzywa go fiskus do okazania tych zysków. Może zawsze powiedzieć, że hoduje króliki i z tego kupił sobie mercedesa klasy S.
Nikt mu nie udowodni.
   
 
 

gregor44 


Pomógł: 33 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 528
Poziom: 21

HP: 0/996
 0%
MP: 475/475
 100%
EXP: 10/56
 17%
Wysłany: 2008-12-27, 17:27   

Jeśli chodzi o dochodowość wykazywaną dla banku w celach kredytowych to potrzebujesz zaświadczenia z UG . Gmina oblicza dochód na podstawie ilości hektarów niezależnie od tego co na nich rośnie. Jeśli chodzi o kredyt to dochód zazwyczaj masz mały ale gdy chodzi o zapomogę (dodatek rodzinny) to jest zadurzy

W sprawie podatku jeśli dochód jest wynikiem (powiązany) produkcji rolniczej to podatku dochodowego niema np:hodujesz króle,świnie,krowy i posiadasz ziemię to jest działalność rolnicza ale jeśli pobierasz czynsz dzierżawny za wiatę,garaż , sklep na twoim polu to podatek się należy
Ostatnio zmieniony przez gregor44 2008-12-27, 17:29, w całości zmieniany 1 raz  
   
 
 

tom979
czytelnik


Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 1/9
 11%
Wysłany: 2008-12-28, 16:07   Ale gdy ja mam pola mało

Mam tylko hektar pola a dochody osiągam z hodowli królików. Gdybym dla przykładu hodowle powiększył i osiągał dochody powyżej dwóch tysięcy zł miesięcznie. Przecież nie muszę mieć pola żeby utrzymać króliki. Wokoło pełno nieużytków i właściciele godzą się bez problemu żeby im trawę kosić. Mogę też pasze kupować.
Czy nie ma żadnej możliwości aby udowodnić w banku biorąc kredyt, że takie dochody osiągam? Z pola to dochód wyjdzie bardzo mały.
   
 
 

gregor44 


Pomógł: 33 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 528
Poziom: 21

HP: 0/996
 0%
MP: 475/475
 100%
EXP: 10/56
 17%
Wysłany: 2008-12-28, 21:54   

Nie jestem ekspertem podatkowym dlatego napisałem to co wiem.Na mój rozum jeśli udokumentujesz w benku że twoje dochody są większe to i kredyt otrzymasz większy .
Natomiast zawsze istnieje możliwość kredyt zabezpieczyć hipoteką tyle że 1ha to i hipoteka skromna plus wartość budynków z ubezpieczenia.
W banku w którym masz konto będzie łatwiej.
   
 
 

admin 



Pomógł: 92 razy
Wiek: 50
Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 2275
Poziom: 38

HP: 130/4353
 3%
MP: 2078/2078
 100%
EXP: 127/153
 83%
Wysłany: 2008-12-31, 17:06   Re: Ale gdy ja mam pola mało

tom979 napisał/a:
Mam tylko hektar pola a dochody osiągam z hodowli królików. Gdybym dla przykładu hodowle powiększył i osiągał dochody powyżej dwóch tysięcy zł miesięcznie.

Możesz mieć i 20 tys. miesięcznie, a bank nie musi Ci wcale dać kredytu. Rolników najczęściej traktują fatalnie i nie wierzą w stabilność rynku a nawet faktury ze sprzedaży towarów nie bardzo ich interesują - wbrew logice.
Najlepiej jak prowadzisz księgowość i płacisz podatek dochodowy - wtedy w banku jest inna rozmowa :mrgreen:

Pozdrawiam
_________________
Agroportal ....... Truskawki
   
 
 
 

gregor44 


Pomógł: 33 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 528
Poziom: 21

HP: 0/996
 0%
MP: 475/475
 100%
EXP: 10/56
 17%
Wysłany: 2008-12-31, 20:23   Re: Ale gdy ja mam pola mało

Możesz mieć i 20 tys. miesięcznie, a bank nie musi Ci wcale dać kredytu. Rolników najczęściej traktują fatalnie i nie wierzą w stabilność rynku a nawet faktury ze sprzedaży towarów nie bardzo ich interesują - wbrew logice.

święta prawda ja chciałem debet na karcie w banku gdzie mam konto od kilku lat , znają historię rachunku a i tak nie byłem wiarygodnym klientem :evil:
   
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum

antyspam Truskawki - Sadzonki truskawek
Polecamy
reklama

reklama

Facebook

reklama google