Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - :: trzoda chlewna i księga rejestracji

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - Strona Główna » Produkcja » Produkcja Zwierzęca » trzoda chlewna i księga rejestracji

trzoda chlewna i księga rejestracji
Autor Wiadomość

gosiaczek 
czytelnik


Wiek: 39
Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 2/9
 22%
Wysłany: 2009-03-03, 22:18   trzoda chlewna i księga rejestracji

dostałam w spadku od wuja gospodarstwo rolne 4,5ha, wuja hodował także świnie około 20szt,które też należą już do mnie. Problem w tym, że wuja nie prowadził żadnej księgi rejestracji nie wiem czy liczba stada zgadza sie w ARiMR z tym co teraz posiadam. Czy moge ponieś jakieś konsekwencje tego bałaganu i czy taką ilość muszę kolczykować lub tatuażować. Co mam robić? w kwietniu świnki będą gotowe do sprzedaży a ja chce mieć wszystko w najlepszym porządku gdyby zdarzyła się kontrola.
_________________
gosiaczek
   
 
 
 

gregor44 


Pomógł: 33 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 528
Poziom: 21

HP: 0/996
 0%
MP: 475/475
 100%
EXP: 10/56
 17%
Wysłany: 2009-03-04, 08:56   

Najprawdopodobniej wystarcz wystąpić do biura pow. arimr o nadanie numeru stada na twoje nazwisko i zarejestrować świnki na siebie. Jeśli wujek miałby te świnki rejestrowane to wystarczyłoby je przerejestrować . W razie trudności jest możliwość złożyć podanie o uspójnienie księgi stada. Zawsze możesz zapytać w biurze pow. z reguły mają tam chęć pomocy. W tej chwili na uspójnienie czas oczekiwania to kilka miesięcy ze względu na ilość podań. Teoretyczna kara za bałagan w księdze wynosi do 5tys zł . W skrajnych przypadkach (celowe zaniedbania) to utrata dopłat bezpośrednich (ciebie raczej nie dotyczy ponieważ to nie ty nabroiłaś)
ps. kontrole już łażą czyli należy zabrać się za papierki
   
 
 

gosiaczek 
czytelnik


Wiek: 39
Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 2/9
 22%
Wysłany: 2009-03-04, 11:50   

numer stada już otrzymałam, wiec tylko muszę tam jechać i zgłość ile tych świnek jest ?? Wiec ja zaczynam od zera i to wplywu nie ma jaki stan swinek miał wuja w arimr a jaki stan po nim przejełam?? A co z kolczykami muszę je kolczykować lub tatuazowac??
_________________
gosiaczek
   
 
 
 

gregor44 


Pomógł: 33 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 528
Poziom: 21

HP: 0/996
 0%
MP: 475/475
 100%
EXP: 10/56
 17%
Wysłany: 2009-03-04, 13:25   

Jeśli ktoś kupi bez kolczyków to po kłopocie.
Jeśli je zarejestrujesz na siebie to w arimr dostaniesz pulę numerów i u świń podobno jest do wyboru czy to mają być kolczyki czy tatuaże
   
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime - Mapa Forum

antyspam Truskawki - Sadzonki truskawek
Polecamy
reklama

reklama

Facebook

reklama google