Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - :: Worki do sianokiszonki

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - Strona Główna » Produkcja » Produkcja Zwierzęca » Worki do sianokiszonki

Worki do sianokiszonki
Autor Wiadomość

hodowca61 


Pomógł: 85 razy
Wiek: 62
Dołączył: 07 Lut 2010
Posty: 1075
Poziom: 28

HP: 39/1963
 2%
MP: 937/937
 100%
EXP: 75/87
 86%
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-03-06, 12:19   

Ja jednak preferuję folię robię w balach od kilku lat i nie ma żadnych problemów.
   
 
 

damian4422
debiutant


Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 42
Poziom: 5

HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 4/13
 30%
Wysłany: 2011-03-11, 21:16   

U siebie używam worków i nie wyciągam powietrza. Zawiązuje szczelnie i nic się nie psuje chyba że worek bd dziurawy. Trzeba bardzo na to uważać bo mała dziurka może zepsuć całego balota. Często też sprawdzam czy aby żaden kot czy pies nie zrobił dziur...
   
 
 

gawinek
czytelnik


Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 5
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 4/9
 44%
Wysłany: 2011-04-05, 20:52   

Mój sąsiad zrobił około 30 balotów w worki i prawie wszystkie były podziurawione przez ptaki, a kiszonka zgniła i nie nadawała się nawet na gnój. Ja jeszcze tego nie praktykowałem. Wolę owijać baloty owijarką;D
   
 
 

marcin_jurzysta 
czytelnik


Dołączył: 06 Lip 2012
Posty: 5
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 4/9
 44%
Wysłany: 2012-09-06, 13:03   Worki do sianokiszonki

Konserwowanie zielonek poprzez zakiszanie jest podstawową metodą gromadzenia pasz dla bydła, zwłaszcza w okresie żywienia zimowego. Wysokiej jakości sianokiszonka jest źródłem suchej masy, białka, składników mineralnych i witamin. Już w samych gospodarstwach wyspecjalizowanych w hodowli krów z dużym udziałem rasy holsztyno-fryzyjskiej, podstawą żywienia powinny być właśnie kiszonki i sianokiszonki, cechujące się m.in. podwyższoną zawartością suchej masy.
Odpowiednie przygotowanie i późniejsze przechowywanie sianokiszonki ma ogromny wpływ na zdrowie zwierząt. O jej wartości odżywczej decyduje jakość surowca poddanego zakiszeniu oraz to, czy sam proces zakiszania przebiegł prawidłowo. Najwartościowszym surowcem jest mieszanka traw z motylkowatymi, których 20-40% udział zwiększa zawartość białka w plonie, zwiększa poziom makro- i mikroelementów w paszy i wpływa pozytywnie na jej strawność.
Nieprawidłowy proces produkcji sianokiszonki może skutkować wysokimi stratami, przekraczającymi 30% suchej masy. Straty te można zdecydowanie ograniczyć, gdyż są one spowodowane niewłaściwym przygotowywaniem surowca do zakiszania.
Ze źle sporządzonej kiszonki nigdy nie uzyskamy dobrej paszy. Kiedy decydujemy się na wysokiej klasy worki do sianokiszonek i prawidłowo je użytkujemy, pozyskiwanie i późniejsze przechowywanie wartościowej sianokiszonki jest efektywniejsze. Należy pamiętać, by w miarę możliwości mocno docisnąć worek do bala i jak najszczelniej go zawiązać, wykorzystując do tego naturalny sznurek, który nie uszkodzi worka. W surowcu użytym do przygotowania sianokiszonki nie mogą znaleźć się żadne rośliny o twardych i ostrych łodygach, które również mogą spowodować uszkodzenia mechaniczne. Biały nalot na sianokiszonce jest dowodem pojawienia się pleśni spowodowanej najprawdopodobniej nieusunięciem całego powietrza lub jego ponownym dostaniem się do wnętrza uszkodzonego worka.
Dzięki workom udaje się wygodnie i oszczędnie uzyskać sianokiszonkę. Worki nie wymagają dodatkowego nakładu finansowego w postaci maszyny – owijarki, a ich użycie, poprzez wykluczenie wpływu światła i powietrza, zapewnia optymalne warunki do fermentacji mlekowej kiszonek oraz przyczynia się do zachowania przez dłuższy czas witamin i substancji odżywczych. Worki do sianokiszonki są wykonane z obojętnej fizjologicznie folii LDPE. Dodatek stabilizatorów UV oraz IR wydłuża okres użytkowania worka aż do dwóch sezonów, umożliwiając jego powtórne wykorzystanie oraz stwarzając warunki do powstawania kiszonki. Mleczny kolor skutecznie chroni przed promieniami słonecznymi oraz obniża temperaturę zakiszanej masy. Worki cechują się szerokim zakresem tolerancji temperatur, od -20°C do +70°C i są sprzedawane w opakowaniach zbiorczych po 20 sztuk. Wymiary worków (1400x350x0,08x2800 mm) pozwalają na łatwe umieszczenie w nich beli oraz szczelne zawiązanie.

Spółka INDIVER SA nawiąże współpracę z:
producentami rolnymi wykorzystującymi w swoich gospodarstwach sianokiszonki,
dystrybutorami gotowymi do podjęcia współpracy na atrakcyjnych warunkach, z możliwością gwarancji wyłączności w danych regionie.

Kontakt:
Marcin Jurzysta

tel. kom. 512298884
   
 
 

Ajka 
czytelnik


Dołączyła: 21 Mar 2014
Posty: 2
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 1/9
 11%
Wysłany: 2014-03-21, 10:46   Worki do sianokiszonki

Witam was wszystkich .
Powiem wam ze mam do czynienia już kilka lat z workami do sianokiszonki .

I jak słyszę że ktoś kupił worek i zakłada na bele do tego musi powietrze odsysać to coś jest nie tak z tym workiem .
Ja mam dostęp do świetnych worków jesli chodzi o sianokiszonkę .
Nie ma czegoś takiego jak odsysanie powietrza z worka .
Ten worek musi być elastyczny jak wchodzi na sianokiszonkę .
Wystarczy po założeniu 2 razy zawiazac sznurkiem i to jest wsztstko .

Jak ktoś jest zainteresowany takimi workami
To podaje nr tel do jednej pani która sprzedaje takie worki i ta firma sama je produkuje juz kupe czssu
Tel 535-295-108

Również produkują super folie do sianokiszonki 5 warstwowa i dają 12 miesiecy gwarancji na worki i folie
   
 
 

Sklep.Mizar.com.pl 
bywalec


Dołączył: 21 Wrz 2011
Posty: 228
Poziom: 14

HP: 0/426
 0%
MP: 203/203
 100%
EXP: 4/33
 12%
Wysłany: 2014-05-28, 11:38   

Jeżeli możesz to podaj szczegóły odnośnie tego jak prezentują się te worki na sianokiszonkę oraz ile kosztują,to w sumie jest najważniejsza informacja więc czekamy.
_________________
www.sklep.mizar.com.pl

Użyj kodu "12451" - otrzymasz 2% rabatu na zamówienie.
   
 
 

pjotrek 
debiutant


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Cze 2014
Posty: 11
Poziom: 2

HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 1/8
 12%
Wysłany: 2014-06-19, 16:33   

Słyszałem że na przykład w sklepie Hurtownia Rolnicza mają dobre ceny worków. Jak szukałem kiedyś w sieci opinii to na jakimś forum (nie pamiętam niestety gdzie) dużo ludzi mówiło że kupowało tam i że są we względnie dobrej cenie, a nie dziurawią się łatwo.
   
 
 

Ajka 
czytelnik


Dołączyła: 21 Mar 2014
Posty: 2
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 1/9
 11%
Wysłany: 2014-06-19, 17:15   Hej

pjotrek napisał/a:
Słyszałem że na przykład w sklepie Hurtownia Rolnicza mają dobre ceny worków. Jak szukałem kiedyś w sieci opinii to na jakimś forum (nie pamiętam niestety gdzie) dużo ludzi mówiło że kupowało tam i że są we względnie dobrej cenie, a nie dziurawią się łatwo.


Te worki co produkuje firma RGZ są bardzo dobrej jakości bo mają aż 90 mikronów grubości

I oni już współpracują z firmą GRENE tam też dostaniesz ich worki
   
 
 

Sklep.Mizar.com.pl 
bywalec


Dołączył: 21 Wrz 2011
Posty: 228
Poziom: 14

HP: 0/426
 0%
MP: 203/203
 100%
EXP: 4/33
 12%
Wysłany: 2014-07-09, 14:58   

Możesz równie dobrze poszukać także w kilku innych sklepach internetowych z artykułami rolniczymi,masz przecież szeroki wybór i na pewno znajdziesz,w razie pytan służymy swoją pomocą.
_________________
www.sklep.mizar.com.pl

Użyj kodu "12451" - otrzymasz 2% rabatu na zamówienie.
   
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum

antyspam Truskawki - Sadzonki truskawek
Polecamy
reklama

reklama

Facebook

reklama google