Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - :: Kombajn do 20 tys. Volvo bs 830, Massey Ferguson 187 czy?

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - Strona Główna » Mechanizacja » Kombajny » Kombajn do 20 tys. Volvo bs 830, Massey Ferguson 187 czy?

Kombajn do 20 tys. Volvo bs 830, Massey Ferguson 187 czy?
Autor Wiadomość

wojtek_dafxf105 



Pomógł: 53 razy
Wiek: 28
Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 821
Poziom: 25

HP: 14/1490
 1%
MP: 711/711
 100%
EXP: 55/73
 75%
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2010-03-18, 18:31   

u mnie w rodzinie kupili bizona zo 56 z 86 roku i tak zapewniali ze wszystko bedzie dobrze a przed sezonem jak go szykowali to normalnie smar oske zjadl wszystkie lozyska byly zardzewiale wiec szystko kompletnie wymienili kombajn przez pierwsze 3 lata niemial zadnej awari tylko codziennie smarowali go w tym roku skosil 60 ha i pekl nazwe to wal pedny hedera chodzi mi o to co napedza heder tam gdzie sie podlacza heder a tak pozatym nic teraz bedzie robiony bo wiadomo ale jezeli chodzi o komajn to polecam bizona zo 56 albo claasa dominatora 98 sl mam takiego i maszyna nie do zajechania

POZDRAWIAM
_________________

   
 
 
 

Sobol 
czytelnik


Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 6
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 5/9
 55%
Wysłany: 2010-03-21, 10:11   Kombajn International 431

Panowie dwa dni temu zrobiłem 500 km i na nic, taki żal że masakra malowane zardzewiałki no nie można kupić dobrego kombajna nieśmaglowanego. Szukałem daleko a wczoraj rano znalazłem 20 km od siebie sprowadzony kombajn.

Jest nim Case International 431 silnik 6 cylindrowy sieczkarnia lakier oryginalny nie zardzewiałek jak inne które widziałem od niemca wszystko wygląda jak się należy, tylko problem tkwi w tym, jak to z częściami. Do tej pory to jedyny konkretny kombajn i kosa robocza 3m. Z kolesiem co ma kombajn podjechałem i mówi że wygląda na dobrą maszyne.

Bo silnik i skrzynia to spokojnie bo to perkins czyli się naprawi jakby coś, tylko jak z paskami i łożyskami,
jak kupuje się to pasują do większości kombajnów?
Paski kupuje się na wymiar?

ma ktoś takieco International'a?
Prosze o szybką odpowiedź bo nie wiem czy kupować :)
   
 
 

donborys 
debiutant


Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 30 Sie 2009
Posty: 32
Poziom: 4

HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 5/11
 45%
Wysłany: 2010-07-02, 20:51   

Witam,

Jeżeli jeszcze nie kupiłeś to polecam volvo. Najlepiej model s830, jest to wydatek ok. 15tys. Kombajn bardzo prosty w budowie i obsłudze, a mimo to bardzo dobrze doczyszcza zboże, jest też stosunkowo mało awaryjny. Ja mieszkam na lubelszczyźnie i z częśćmi nie ma problemu, im dalej na północ tym jest ich więcej, zresztą wszystkie łożyska i paski pasują polskie z najbliższego sklepu, a wałek czy koło pasowe wytoczy najbliższy tokarz, tam nie ma nic skomplikowanego. Na korzyść volvo przemawia to, że są to maszyny sprowadzane ze Skandynawi, a co za tym idzie nie są aż tak wypracowane jak poniemieckie claasy czy mf. Mimo, że kombajn ma tylko 2,70 metra cięcia tato bez problemu w sezonie robi 80 hektarów. Wydajność kombajnu na stojącym zbożu, pszenica ok. 60q/hektar - 80min/hektar, spalanie z szarpaczem słomy 7-8 litrów na godzinę pracy. Kombajn świetnie sprawuje sie na zbożach położonych, z podrywaczami goli bez problemu i nie przesówa tak jak to robią kombajniści bizonów. Jeżeli masz jakieś pytania to pisz, jeśli tylko będę potrafił chętnie odpowiem.

Pozdrawiam
   
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum

antyspam Truskawki - Sadzonki truskawek
Polecamy
reklama

reklama

Facebook

reklama google