Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - :: Samozapłon perkins z kombajnie zbożowym

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - Strona Główna » Mechanizacja » Kombajny » Samozapłon perkins z kombajnie zbożowym

Samozapłon perkins z kombajnie zbożowym
Autor Wiadomość

woytek13
czytelnik


Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 7
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 6/9
 66%
Wysłany: 2008-08-16, 11:37   Samozapłon perkins z kombajnie zbożowym

Witam wszystkich serdecznie!!!

Sezon dobiegł już końca ale ja mam pewne problemy z moim kombajnem zbożowym. Jest to Overum Aktiv 1150 z silnikiem perkins ( 4 cylindry coś około 85KM mocy).

Od zawsze zapalał idealnie wiosną ( mam go już 10 lat) i problemy z silnikiem miałem tylko raz przez złą ropę ( odpowietrzanie pompy na polu kilka razy dziennie HORROR :evil: ). Zawsze na zimę aku chowany do piwnicy i wiosną jak pszczółka zapala i zero dymu.

W tym roku jednak coś jest nie tak. Kombajn grzał się dotychczas z powodu zabitej chłodnicy. Zatykało chłodnice wody i oleju ale to normalne, że wtedy się zagrzeje. W tym roku raz zabrakło ma paliwa ( tzn mało miałem ) więc wróciłem do domu zatankować. Parkuję sobie spokojnie a tu nagle kombajn wszedł na jakieś kosmicznie wysokie obroty puścił mnóstwo dymu ( kolor jakiś taki dziwny szaro-brązowy, coś bardziej po kurz podchodzący) i nie dawał się wyłączyć. :shock: Chodził tak jakieś 5 sekund i zgasł. Potem lekki lęk zapali czy nie, ale zapalił i puścił lekki dymek koloru błękitnego ( znaczy olej), patrzę na wskaźnik miga mi kontrolka temp czyli zagrzany ( jak dojeżdżałem temp w normie była), kombajn się wystudził, poziom oleju w normie, nie bierze wcale nawet do końca sezonu ( 2 tygodnie codziennej pracy). Myślę coś mu odbiło.

Jednak w tym roku coś się dziwnego z silnikiem zaczyna dziać, lubi sobie czasem zadymić na czarno ale wiadomo, że brakuje mu powietrza ( filtr pow. zapycha się kurzem bardzo szybko i wymaga czyszczenia). I od czasu do czasu potrafi się zagrzać nawet jeśli chodnica jest czysta ( z zewnątrz bo nie zawsze mam dostęp do ciągnika z kompresorem)

Sytuacja z puszczeniem tej wielkiej kupy dymu wydarzyła się jeszcze raz. Przebieg miała taki sam. Mnóstwo dymu, trudności z wyłączeniem silnika i świecenie kontrolki temp wody po ponownym włączeniu kluczyka. No i lekko błękitny obłoczek po pierwszym zapaleniu.


Jeżeli ktokolwiek wie co mogło się stać to proszę o pomoc.

Z góry dziękuję za odpowiedzi wojtek :-)
   
 
 
 

X_M 
Rolnik hobbysta.



Pomógł: 72 razy
Dołączył: 30 Lis 2006
Posty: 1123
Poziom: 29

HP: 21/2142
 1%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 36/94
 38%
Wysłany: 2008-08-16, 20:31   

Nie wiem jaka pompa wtryskowa jest w tym silniku, ale wygląda to na uszkodzony regulator.

Regulator odpowiada, za odcinanie paliwa w momencie, gdy silnik dąży do rozbiegania się.

Zapewne masz uszkodzony jeden z zakresów pracy regulatora prędkości obrotowej.obrotowej.
   
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum

antyspam Truskawki - Sadzonki truskawek
Polecamy
reklama

reklama

Facebook

reklama google