Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - :: Kupno ziemi a KRUS?

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - Strona Główna » AgroForum » Pogawędki » Kupno ziemi a KRUS?

Kupno ziemi a KRUS?
Autor Wiadomość

PaniKleks
czytelnik


Dołączył: 21 Cze 2008
Posty: 9
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 8/9
 88%
Wysłany: 2008-06-23, 22:56   

Wzmianka, ktora cytuje, mowi, ze ponizej jednego ha ubezpieczenie jest dobrowolne a powyzej obowiazkowe. Wiec jezeli nie bede miec calego ha, to dobrowolnie skladkie bede mogla placic?

Ubezpieczenie emerytalno-rentowe jest obowiązkowe dla rolników, którzy prowadzą gospodarstwo o obszarze użytków rolnych powyżej 1 ha przeliczeniowego lub dział specjalny produkcji rolnej, o którym mowa w załączniku do znowelizowanych przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników, zgodnie z ustawą z dnia 2 kwietnia 2004 r. (tj. Dz.U.2004.91.873), o ile osoby te nie podlegają innemu ubezpieczeniu społecznemu lub nie mają ustalonego prawa do emerytury lub renty. Ustawa przewiduje także ubezpieczenie na wniosek (dobrowolne) w przypadku rolników, których gospodarstwo obejmuje obszar użytków rolnych poniżej 1 ha przeliczeniowego i którzy nie podlegają innemu ubezpieczeniu społecznemu lub nie mają ustalonego prawa do emerytury lub renty. Więcej o trybach ubezpieczenia w KRUS - obowiązkowym lub dobrowolnym - w menu: Ubezpieczenie społeczne.
   
 
 

KLAK 
Wredny moderator



Pomógł: 74 razy
Wiek: 37
Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 914
Poziom: 26

HP: 16/1637
 1%
MP: 781/781
 100%
EXP: 75/78
 96%
Wysłany: 2008-06-23, 23:21   

Z tego co cytujesz wychodzi, że
Cytat:
Ustawa przewiduje także ubezpieczenie na wniosek (dobrowolne) w przypadku rolników, których gospodarstwo obejmuje obszar użytków rolnych poniżej 1 ha przeliczeniowego i którzy nie podlegają innemu ubezpieczeniu społecznemu lub nie mają ustalonego prawa do emerytury lub renty.

Z tego wynika iż jeżeli jesteś w ZUS nie możesz przejść do KRUS nie mając 1 ha pola

Wiecej

Niestety nie umie jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje pytanie o ubezpieczenie dobrowolne, pozostaje Ci tylko udać się do Oddziału KRUSU i zapytać, odpowiedź na pewno dostaniesz i będziesz wówczas wiedziała na czym stoisz ;-)
Pozdrawiam
_________________
Gość CHCESZ POMÓC? KLIKNIJ TUTAJ!!!
Piszę poprawnie po polsku
.
   
 
 

PaniKleks
czytelnik


Dołączył: 21 Cze 2008
Posty: 9
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 8/9
 88%
Wysłany: 2008-06-24, 16:20   

Dzisiaj bylam w Krusie i powiedziano mi, ze podlega sie pod KRUS tam gdzie jest ziemia. Czy to na 100 procent prawda to nie wiem bo pan ktory tam pracowal....hmm lepiej nie mowic...i wolalabym nie placic na jego pensje:)
Pozatym mozna podlegac dobrowolnemu ubezpieczeniu nawet jezeli ma sie mniej niz hektar ziemi, moze to takze byc dzierzawa i nie koniecznie wieczysta, byle nie na "gebe".:)
   
 
 

X_M 
Rolnik hobbysta.



Pomógł: 72 razy
Dołączył: 30 Lis 2006
Posty: 1123
Poziom: 29

HP: 21/2142
 1%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 36/94
 38%
Wysłany: 2008-06-24, 17:32   

PaniKleks napisał/a:
Dzisiaj bylam w Krusie i powiedziano mi, ze podlega sie pod KRUS tam gdzie jest ziemia.


Czyżby KRUS powrócił do korzeni ;-)

Było tak parę lat temu, a ostatnio wg zameldowania.
I tak załatwisz swoje sprawy tu czy tam, ja tak mam i zawsze tak załatwiam tam gdzie mam bliżej w danym monecie, i jak dotąd bez problemów wszystko idzie :-)
   
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime - Mapa Forum

antyspam Truskawki - Sadzonki truskawek
Polecamy
reklama

reklama

Facebook

reklama google