Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - :: Potrzebna porada od zaraz!

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - Strona Główna

Potrzebna porada od zaraz!
Autor Wiadomość

myzio7575 
czytelnik


Dołączył: 18 Kwi 2015
Posty: 2
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 1/9
 11%
Wysłany: 2015-04-18, 18:34   Potrzebna porada od zaraz!

Witam wszystkich użytkowników. Może mój problem śmiesznie zabrzmi ale postaram się sprawę przedstawić jak najprościej Mam 21 lat , ukończyłem Technikum o profilu informatycznym (Zdałem egzaminy zawodowe,maturę z polskiego i angielskiego lecz nie powiodło mi się z matematyką) obecnie jestem zarejestrowany w urzędzie pracy jako bezrobotny, aktualnie przygotowuję się do matury. Chciałbym zostać rolnikiem. Na start posiadam tylko 64 ary pola i nawet nie wiem jak to zagospodarować. Nie posiadam niestety żadnych maszyn rolniczych a tylko chęci do pracy(tworzenia). Jeżeli chodzi o ciągnik czy różne urządzenia, mógłbym pożyczać od kolegów. Posiadam jakieś fundusze na start , mógłbym dokupić pole okolicy lecz nie wiem jak się do tego zabrać, na co się nastawić? Chciałbym przejść na krus. Oczekuję jakiegoś nakierowania, dobrych podpowiedzi co i jak zrobić żeby dobrze było. Jutro wstawię zdjęcie jak wygląda aktualnie ten mój skrawek ziemi i napiszę jakiej jest ona klasy. Pozdrawiam serdecznie!
   
 
 

Syty01 



Pomógł: 38 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Gru 2010
Posty: 715
Poziom: 24

HP: 13/1353
 1%
MP: 646/646
 100%
EXP: 17/68
 25%
Wysłany: 2015-05-07, 17:27   

jeśli to tylko 0,6ha to ja ci zaproponuję warzywa. pomidor, papryka, ogórek na świeży rynek. Na chleb zarobisz :)
   
 
 

Agro Kapitał 
czytelnik


Dołączyła: 16 Cze 2015
Posty: 1
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 0/9
 0%
Wysłany: 2015-06-16, 05:50   

Jeżeli chciałbyś dokupić ziemi to możesz skorzystać z kredytu MRcsk. Jest to kredyt preferencyjny gdzie ARiMR dopłaca 60% wartości ceny wg GUS tytułem częściowej spłaty kapitału.
Kredyt preferencyjny jest przeznaczony dla młodych rolników którzy posiadają wykształcenie rolnicze lub chęć do jego uzupełnienia w ciągu 3 lat od podpisania umowy kredytowej.
_________________
www.agrokapital.pl
   
 
 

Sklep.Mizar.com.pl 
bywalec


Dołączył: 21 Wrz 2011
Posty: 228
Poziom: 14

HP: 0/426
 0%
MP: 203/203
 100%
EXP: 4/33
 12%
Wysłany: 2016-01-15, 11:16   

Z kredytami lepiej się wstrzymać,bo te zdążysz wziąć niemal zawsze,tym bardziej że jesteś młody i nigdy nie wiadomo jak rozwinie się sytuacja. Na początek faktycznie hodowla warzywa przy takiej powierzchni ziemi,będzie najlepszym i bezpiecznym wyjściem.
_________________
www.sklep.mizar.com.pl

Użyj kodu "12451" - otrzymasz 2% rabatu na zamówienie.
   
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum

antyspam Truskawki - Sadzonki truskawek
Polecamy
reklama

reklama

Facebook

reklama google