Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - :: Dojarka przewodowa

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - Strona Główna » Produkcja » Mleczarstwo » Dojarka przewodowa

Dojarka przewodowa
Autor Wiadomość

cedros20000 
debiutant


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 15
Poziom: 2

HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 5/8
 62%
Wysłany: 2011-01-06, 20:42   Dojarka przewodowa

Witam. Od pewnego czasu rozglądam się za dojarką przewodową (uzywaną po regeneracji). W chwili obecnej posiadam 17 krów, ale mam zamiar zwiększyć stado do około 22-25 sztuk. Obora uwieziowa, krowy stoją przodem do siebie, na środku znajduje się korytarz przejzadowy.
No i kilka pytań ode mnie, na które nie znalazałem odpowiedzi na innych forach:
1. Czy dojarką przewodową dój krów trwa szybciej niż dojarką konwiową? Nie licząc oczywiście czasu wylewania mleka z konwi.
2. Ile aparatów udojowych powienienem mieć na stado 17 krów, jednak zakładając, że będę rozwijał produkcję do około 25 sztuk? Czy 3 będą odpowiedznie?
3. Jeśli do takiej dojarki zamówiłbym właśnie 3 aparaty udojowe to czy podczas doju jedna osoba da radę z ich obsługą?
4. Czy podczas instalacji takiej dojarki (a później użytkowania) ma znaczenie czy krowy tak jak u mnie stoją na przeciwko siebie czy lepiej aby stały w jednym rzędzie? Mam możliwość przy niewilekim nakładzie przerobiania troszkę obory, aby krowy stały własnie w jednym rzędzie.
5. Z tego co sie orientują wiodącą firmą, a zarazem najczęściej polecaną jest Westfalia. Czy warto własnie w tą dajarkę zainwestować? Oraz czy możecie polecić sprawdzonych instalatorów takich dojarek z okolic Warszawy, Płocka, Mławy i okolic?


Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawim.
   
 
 

Pawe330 
Producent rolny



Pomógł: 67 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 1121
Poziom: 29

HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 34/94
 36%
Wysłany: 2011-01-08, 18:19   

1.Oczywiście że szybciej i wygodniej, mycie takiej dojarki odbywa się chemicznie wprowadzając chemię do wszystkich rur.
2.3 aparaty były by wystarczająco
3.Jedna osoba wystarczy nie trzeba nic pilnować i stać jak przy dojarce konwiowej Tylko podłączać aparaty i przekładać z krowy do krowy
4.Nie trzeba przerabiać, wystarczy dać rury z powietrzem i rurą mleczną prowadzącą mleko do zbiornika
5.Niestety nie wiem ko może zakładać takie dojarki, zapytaj się w sklepie oferująca części do dojarek może coś oni wiedzą.
_________________
Ursus C-330+Tur i Ursus C-360 3P podbijają świat! :P
http://nasza-klasa.pl/profile/31225124
Konto Forum na NK zapraszać ;)
   
 
 
 

cedros20000 
debiutant


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 15
Poziom: 2

HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 5/8
 62%
Wysłany: 2011-01-09, 15:47   

Dziekuję za tak wyczerpującą odpowiedź, ale w pierwszym pytaniu chodzilo mi bardziej o to czy dój jedej krowy trwa szybciej, np grubsze przewody itp?

pozdrawiam.
   
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum

antyspam Truskawki - Sadzonki truskawek
Polecamy
reklama

reklama

Facebook

reklama google