Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - :: Problem z cielakami

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - Strona Główna » Produkcja » Mleczarstwo » Problem z cielakami

Problem z cielakami
Autor Wiadomość

Freek 
czytelnik


Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 1
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 0/9
 0%
Wysłany: 2011-11-21, 20:17   Problem z cielakami

Witam otóż niedawno mój sąsiad wybudowal nową chlewnie i zakupil krowy z czech i ma problem krowy są na cos chore cielaki rodzą się i po paru dniach zdychają. Choroba przeszla na dotychczas posiadane krowy boje się że przejdzie na moje dodam że on daje mleko a ja mam opasy. I ty pojawia się moje pytanie ponieważ tera ciężko się z nim gada nie dowiem się od niego jaka to choroba a muszę to wiedzieć i się jakoś przyszykować nie wiem zaszczepić tylko od czego. Jeśli nie ten dzial to proszę o przeniesienie pisze na tym forum 1 raz.
   
 
 

Michał Krzyszt 
bywalec


Pomógł: 7 razy
Wiek: 32
Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 143
Poziom: 11

HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 1/25
 4%
Wysłany: 2011-11-21, 21:06   

elo pierwsze co musisz zrobić to zdezynfekować obore i wszystkie akcesoria do obrządku wozy paszowe ciągnik jeśli wjeżdżasz do obory widły czy nawet gumiaki i ubranie staraj się żeby zawsze to robić nikogo obcego nie wpuszczaj do obory zgłoś to do powiatowego lekarza weterynari on musi zareagować w ciągu 3 dni i ma 14 dni na ustalenie przyczyn zbiorowych czy też masowych upadków potem można używać leków ale ja podejrzewam że to grypa bydlęca bo teraz zaczoł się na to sezon dlatego ważna jest izolacja bydła nowo nabytego to straszne holerstwo ale zobaczysz że sięnie myle napisz jak rozwineła się sytułacja
   
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum

antyspam Truskawki - Sadzonki truskawek
Polecamy
reklama

reklama

Facebook

reklama google