Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - :: Pomoct

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - Strona Główna » Ekonomika » Finanse » Pomoct

Pomoct
Autor Wiadomość

babylonx 
czytelnik


Wiek: 41
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 2
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 1/9
 11%
Wysłany: 2008-01-29, 18:03   Pomoct

Dzien Dobry wszysrkim forumowiczom...
Nie do konca pasuje do środowiska bo jestem rodzimym "mieszczuchem" ale....ale z aspiracjami :P
Marzy mi se ucieczka na wieś,tyle ze nie taka jak wikszość mieszczuchów uskutecznia czyli zakup 10 arów ziemi postawienie domku i codzienne wycieczki do miasta do pracy....marzy mi sie totalna przeprowadzka na wieś.....
zapewne owo pytanie roznież zostanie uznane za zbyt ogólne..tyle ze ja WŁASNIE potrzebuje owego ukierunkowania...
Znalazlem kawałek ziemi dokladnie 16ha z domem za 350000 zł(gleba 4,5 i6 klasy)...mozliwosc dokupienia jeszcze 40....tyle ze tak naprawde to pomysłu trochew na to mi brak...nie boje sie ciezkiej pracy....jakis zapas pieniedzy na iwestycje posiadam...tyle ze nie do konca wiem z czego mialbym tam zyc jak sie ow zapas skonczy....dostrzegłem ostatnio jako potencjalna szanse popularna wierzbe energetyczna...popytalem...napalilem sie po czym sie zorientowalem ze wszyscy co tak chóralnie mi zachwalaja to plantatorzy ktorzy oferuja jednoczesnie sprzedaz sadzonek....zwatpilem poszukalem glebiej i okazalo sie ze wcale nie jest z nia różowo....osobiscie bardziej bym sie sklanial ku produkcji roslinnej bo jak mi sie wydaje nie wymaga tak ogromnego przywiazania do ziemi....(jesli sie myle prosze sprostujcie)..znaczy ze raz na rok mozna sobie pozwolic by wyskoczyc na tydzien gdzies na wakacje....
Czy bazujac na 16ha mozna liczyc na rentownosc gospodarstwa czy sugerujecie pojść w 10-tki hektarów
CO mialbym tam robic...czy jest cos co mozna takiemu importowanemu potencjalnemu rolnikowi polecic??
prosze o pomoc i wyrozumialosc dla nowicjusza
Pozdrawiam
_________________
Paweł
_________________
Paweł
   
 
 
 

admin 



Pomógł: 92 razy
Wiek: 50
Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 2275
Poziom: 38

HP: 130/4353
 3%
MP: 2078/2078
 100%
EXP: 127/153
 83%
Wysłany: 2008-01-30, 19:10   

Witaj na naszym forum

16 ha to zbyt mało żeby się zajmować tylko rolnictwem. Teraz na 16 ha można założyć sad i dobrze z takiej wielkości gospodarstwa żyć. Rolnicze uprawy wymagają większych obszarów min. 100 ha żeby można było myśleć przyszłościowo.

Najlepszym obecnie rozwiązanie jest produkcja, oraz dodatkowo przetwórstwo i wyjście na rynek nie z półproduktem tylko gotowym produktem np. brykiety do kominka z wierzby lub wyrób sera z mleka itp....

Wszystko zależy od położenia i możliwości gospodarstwa oraz cierpliwości i chęci gospodarza.

Pozdrawiam
_________________
Agroportal ....... Truskawki
   
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime - Mapa Forum

antyspam Truskawki - Sadzonki truskawek
Polecamy
reklama

reklama

Facebook

reklama google