Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - :: [Fiat 500 DT Special] Problem ze wspomaganiem

FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Agro forum - forum rolnicze, sadownicze, ogrodnicze - Strona Główna » Mechanizacja » Ciągniki rolnicze » [Fiat 500 DT Special] Problem ze wspomaganiem

[Fiat 500 DT Special] Problem ze wspomaganiem
Autor Wiadomość

akm1983 
czytelnik


Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 4
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 3/9
 33%
  Wysłany: 2008-09-29, 22:23   [Fiat 500 DT Special] Problem ze wspomaganiem

Na początku witam wszystkich bardzo serdecznie i mam nadzieje, że pomożecie mi w rozwiązaniu mojego problemu.
Mianowicie w moim ciągniku pojawił się problem ze wspomaganiem a dokładniej gdy próbuję skręcic w prawą stronę to nie ma wspomagania, trzeba się dobrze przyłożyć zeby skręcić, natomiast podczas skrętu w lewo można kręcić kierownicą jednym palcem.
Nie mam pojęcia co może być nie tak? Może ktoś z was spotkał się z podobnym problemem?
Jak do tej pory wymieniłem olej w układzie wspomagania i wyczyściłem metalowy filtr ale nie przyniosło to żadnej poprawy :-(
Ostatnio zmieniony przez akm1983 2008-09-29, 22:25, w całości zmieniany 1 raz  
   
 
 

Derick 
debiutant


Pomógł: 3 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 38
Poziom: 4

HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 11/11
 100%
Wysłany: 2008-09-29, 23:54   

Ja mialem podobny problem przy ciagniku CASE JX 60 , z tym ze w lewo zamiast 45 stopni , kola skrecaly tylko kilka stopni . Jesli olej byl rozgrzany to czujnik sygnalizowal na wolnych obrotach silnika zbyt niskie cisnienie w ukladzie kierowniczym . Skret w prawo dzialal bez zarzutu . Ciagnik byl na gwarancji - wymieniono orbitrol - problem ustapil natychmiast . Pracownik serwisu powiedzial mi , ze gdyby nie gwarancja to bym zaplacil 3,5 tys. zl plus koszty dojazdu i robocizny . Nie wiem czy u Ciebie bedzie to samo czy cos jeszcze innego , nie wiem czy Twoj ciagnik jest na orbitrolu - opisalem tylko to z czym sie zetknalem przy swoim ciagniku .
   
 
 
 

akm1983 
czytelnik


Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 4
Poziom: 1

HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 3/9
 33%
Wysłany: 2008-12-06, 12:50   naprawa

Udało mi się usunąć awarię wspomagania, wszystkiemu winny był źle wyregulowany sterownik który kierował olej do siłownika. Okazało się, że sterownik nie puszcza oleju do siłownika gdy chciało się skręcac w prawo. Wystarczyło wyregulować i działa, teraz można kręcić bez problemów w obie strony.
   
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime - Mapa Forum

antyspam Truskawki - Sadzonki truskawek
Polecamy
reklama

reklama

Facebook

reklama google